Sparing - Popowo

Lech II Poznań 3-3 Lubuszanin

K. Friska, T. Kaczmarek, B. Bartkowiak - dla Lecha II

P. Wicher x2, M. Wawszczak - dla Lubuszanina

W sobotę, 19 stycznia, MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka rozegrał swój pierwszy mecz podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Podopieczni Jarosława Feciucha zmierzyli się w podwronieckim Popowie III-ligowym Lechem II Poznań.

Nasz sobotni sparingpartner występuje w trzeciej lidze, w której, razem z Mieszkiem Gniezno zdobył najwięcej punktów. Młodzi Lechici wrócili do treningów już w pierwszy poniedziałek nowego roku. Mecz z Lubuszaninem był dla nich pierwszym test-meczem w tym roku. Następnie, zespół który prowadzi Dariusz Żuraw, zagra także z Polonią Leszno, Nielbą Wągrowiec, Wartą Międzychód, Stilonem Gorzów Wlkp., Unią Swarzędz, Wartą Sieradz i Lechią Zielona Góra.

Pierwszą groźną akcje przeprowadził Lubuszanin. W 14 minucie, po rzucie wolnym, głową na bramkę uderzył Mateusz Bany, ale dobrze interweniował bramkarz. Chwilę później, po dwójkowej akcji Paweł Wicher - Paweł Iwanicki, popularny "Iwan" uderzył obok bramki. W odpowiedzi, w 17 minucie bliscy szczęścia byli zawodnicy Lecha Poznań, ale piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej i opuściła boisko. Po kilku minutach przewagi młodych zawodników z Poznania, w 31 minucie Lubuszanin objął prowadzenie za sprawą Pawła Wichra. Jednak nasz sparingpartner przed przerwą zdobył dwa gole - najpierw w 36 minucie Konrada Syldatka pokonał Kacper Friska, a następnie w 41 świetnym strzałem zza pola karnego Tomasz Kaczmarek i do przerwy to Lech prowadził 2-1.

Po zmianie stron, w obu zespołach doszło do licznych zmian. Siedem minut po przerwie, zawodnik Lecha trafił w spojenie, a następnie opadająca piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła pole gry. W 59 minucie, podanie Krystiana Feciucha na gola zamienił Paweł Wicher, a w 68 świetnym uderzeniem z 25 metrów w okienko popisał się Michał Wawszczak i podopieczni Jarosława Feciucha wyszli na prowadzenie 3-2. W 77 minucie młody zespół Lecha, prowadzony przez trenera Dariusza Żurawia, zdobył swojego trzeciego gola za sprawą Bartosza Bartkowiaka, czym ustalił wynik spotkania na 3-3.

Spotkanie było bardzo wyrównane i stało na bardzo wysokim poziomie. Po meczu nasi zawodnicy skorzystali z odnowy biologicznej w hotelu Olimpic we Wronkach.