Lubuszanin nie zwalnia tempa, kolejna wysoka wygrana!

• autor: Admin, 2018-09-08 19:30

VIII kolejka

Lubuszanin 5-0 Krobianka Krobia (2-0)

36' B. Nowak, 38' E. Krysztopowicz, 79' W. Natkaniec, 68', 82' O. Kpassa

Sędziowie: Mikołaj Kalinowski (Kruszewo), Paweł Galster (Piła), Zbigniew Łukawski (Chodzież)

Skład Lubuszanina: K. Syldatk - W. Szwedek, E. Krysztopowicz, O. Tsapenko (22' M. Bany), Ł. Cyruk - B. Nowak, D. Zieliński (72' M. Wawszczak), P. Iwanicki, K. Feciuch, K. Grygier (46' W. Natkaniec) - P. Wicher (46' O. Kpassa)

Najniższy wymiar kary, tak można podsumować wygraną MKS Hydro Lubuszanina Trzcianka 5-0 nad Krobianką Krobia. Nasz zespół stworzył sobie bardzo dużo znakomitych okazji, ale ostatecznie wygrał przewagą pięciu goli po dwóch trafieniach Orlande Kpassy oraz jednym Błażeja Nowaka, Eryka Krysztopowicza oraz Wiesława Natkańca! Na trybunach trzcianeckiego stadionu OSiR ponownie zasiadło liczne grono sympatyków. Tym razem było nas około pół tysiąca!

Pierwsze pół godziny to w miarę wyrównana gra. Lubuszanin powinien prowadzić w 9 minucie, ale Kacper Grygier posłał piłkę prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po podaniu Pawła Wichra. W 14 minucie przed pierwszą szansą stanęli goście, ale uderzenie zawodnika Krobianki zostało odbite w polu karnym przez Łukasza Cyruka. W odpowiedzi, Łukasz Cyruk uderzał z dystansu, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Pierwsza bramka padła w 36 minucie. Błażej Nowak popędził z piłką przed pole karne, huknął z około dwudziestu metrów, a piłka odbiła się od słupka w wpadła do bramki. Od tego momentu na boisku przeważał już tylko Lubuszanin. Po chwili, popularny "Diabeł" znów stanął przed szansą na zdobycie gola, ale bramka padła dwie minuty później. Eryk Krysztopowicz ruszył z obrony i po kombinacyjnej akcji z Krystianem Feciuchem i Pawłem Wichrem, zdobył swojego pierwszego gola w piłce seniorskiej, wyprowadzając nasz zespół na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy swoją szansę miał ponownie aktywny Błażej Nowak, ale piłka minęła okienko bramki. Do przerwy wynik 2-0 dla zespołu z Trzcianki.

W przerwie, trener Jarosław Feciuch wprowadził na plac gry Wiesława Natkańca i Orlande Kpassę. Jak się później okazało, były to znakomite zmiany, gdyż obaj zawodnicy wpisali się na listę strzelców. Lubuszanin rozpoczął drugą połowę z impetem. W 47 minucie skutecznie interweniował bramkarz gości po uderzeniu Łukasza Cyruka. W przeciągu minuty, Orlande Kpassa umieścił piłkę w siatce, ale był na pozycji spalonej. W 55 minucie, iworyjski napastnik stanął oko w oko z goalkepeerem Krobianki, jednak posłał piłkę obok słupka. W 60 minucie, tym razem sam na sam z bramkarzem stanął Błażej Nowak i również nie trafił z bliskiej odległości w bramkę. W 61 minucie, Krystian Feciuch, zagrał do Błażeja Nowaka, ten uderzył na bramkę, jednak dobrze interweniował bramkarz, a dobitka Orlande Kpassy nie trafiła do bramki. Liczne akcje Lubuszanina przyniosły oczekiwany efekt w 68 minucie. Błażej Nowak przeprowadził rajd, uderzył, a piłka odbiła się od Orlande Kpassy, zmieniła tor lotu i wylądowała w siatce, obok zmylonego bramkarza. Gol zaliczony napastnikowi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Trzy minuty później, Orlande Kpassa powinien zdobyć swojego drugiego gola w tym meczu, jednak w dogodnej sytuacji trafił w słupek. W 74 minucie wykazać musiał się bramkarz Lubuszanina - Konrad Syldatk, który skutecznie interweniował po uderzeniu z rzutu wolnego, a po chwili dobrze spisał się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 79 minucie Lubuszanin prowadził już 4-0. Dośrodkowanie Łukasza Cyruka głową przedłużył Michał Wawszczak, a Wiesław Natkaniec zdobył kapitalnego gola uderzając przewrotką! Trzy minuty później nasz zespół posiadał przewagę już pięciu goli. W okolice pola karnego z piłką przedarł się Wiesław Natkaniec, który podał do Orlande Kpassy, a 21-letni napastnik, po sztuczce technicznej wpakował piłkę do bramki i tym samym ustalił wynik spotkania. Iworyjczyk szukał jeszcze swojej szansy w końcówce, po ekwilibrystycznym uderzeniu, ale nie trafił do bramki. Ostatecznie Lubuszanin z Krobianką Krobia 5-0.

Przed trzcianecką publicznością po raz pierwszy zagrało dwóch zawodników - Łukasz Cyruk i Mateusz Bany.

Już w najbliższą środę (12 września), podopieczni Jarosława Feciucha rozegrają mecz w ramach Pucharu Polski OZPN Piła. Spotkanie w Kuźnicy Czarnkowskiej z miejscowymi Błękitnymi rozpocznie się o godz.16:45. Również serdecznie zapraszamy do tego nieodległego wyjazdu!

Kolejka 8 - 8-9 września
Centra Ostrów Wielkopolski 1-1 Tarnovia Tarnowo Podgórne 8 września, 17:00
Obra Kościan 1-2 Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 8 września, 16:00
Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-0 Polonia 1912 Leszno 8 września, 16:00
Lubuszanin Trzcianka 5-0 Krobianka Krobia 8 września, 16:00
LKS Gołuchów 2-3 Polonia Kępno 8 września, 16:00
Warta Międzychód 4-1 Orkan Śmiłowo 8 września, 16:00
Victoria Września 3-2 Kotwica Kórnik 8 września, 17:00