Siedem goli w Trzciance. Lubu pokonał Orkan!

• autor: Admin, 2018-08-27 16:15

VI kolejka

Lubuszanin 5-2 Orkan Śmiłowo (2-1)

5' P. Iwanicki, 50', 85' K. Grygier, 34' B. Nowak, 92' M. Wawszczak - dla Lubuszanina

29' W. Szwedek (samob.), 75' (k) W. Wypusz - dla Orkanu

Sędziowie: Artur Mieloch (Chodzież), Paweł Galster (Piła)

Blisko 700 kibiców obserwowało zwycięstwo Lubuszanina podczas derbów OZPN Piła, które odbyły się w minioną środę (29 sierpnia), MKS Hydro Lubuszanin wygrał z Orkanem Śmiłowo 5:2. Gole dla naszego zespołu zdobyli: P. Iwanicki, B. Nowak, M. Wawszczak oraz K. Grygier x2.

Skład Lubuszanina: Kondrad Syldatk - Krystian Feciuch, Adam Śniegowski, Błażej Nowak, Olekseii Tsapenko, Paweł Iwanicki (74' M. Wawszczak), Paweł Wicher (60' Orlande Kpassa), Wiesław Natkaniec, Kacper Grygier (86' Mikołaj Łuczak), Dawid Zieliński, Wojciech Szwedek

Od samego początku stroną dominującą występujący w nowych strojach Lubuszanin. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu Kacpra Grygiera, Paweł Iwanicki strzałem głową otworzył wynik meczu. W  8 minucie wychowanek Lubuszanina Trzcianka, który wcześniej zaliczył asystę stanął przed szansą na gola. Tym razem dośrodkowanie z prawej strony Błażej Nowak po uderzeniu Kacpra Grygiera instynktownie broni Kamil Czapla.

Pierwsza dogodna sytuacja dla przyjezdnych w 12 minucie Patryk Klofik z rzutu wolnego udana interwencja Konrada Sydlatka. W 15 minucie strzał niecelny Paweł Wicher w 24 minucie nad bramką Paweł Iwanicki to kolejne dwie sytuacje dla Lubuszanina.W 29 minucie po klasycznej kontrze zespół gości doprowadził do wyrównania. Wojciech Wypusz zagrał w pole karne, a tam piłka niefortunnie odbiła się od Adama Śniegowskiego i zaskoczyła naszego bramkarza.

W 34 minucie Błażej Nowak wyprowadził Lubuszanina na prowadzenie. W sytuacji sam na sam nie dał szans i Kamil Czapla po raz drugi wyciągnął piłkę z siatki.Jeszcze w końcowych fragmentach próbowali bez powodzenia Błażej Nowak i Mateusz Tatera kapitan drużyny gości strzały obok bramki. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie

Po zmianie stron pierwsza sytuacja bramkowa zakończona golem. W 48 minucie precyzyjne dośrodkowanie Błażeja Nowaka strzał głową Kacpra Grygiera i dwubramkowe prowadzenie dla Naszej drużyny. W 75 minucie Wojciech Wypusz zdaniem sędziego Artura Mielocha z Chodzieży faulowany w polu karnym. Były zawodnik Lubuszanina skutecznym egzekutorem rzutu karnego i tylko gol straty dla przyjezdych. Przyjezdi próbowali wyrównać, ale tego dnia lepsi podopieczni Jarosława Feciucha, którzy w końcowych fragmentach uzyskali dwa gole po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kacper Grygier a wynik meczu ustalił wprowadzony po przerwie Michał Wawszczak.

Kolejny mecz, nasi zawodnicy rozegrają 1 września na wyjeździe. Przeciwnikiem Lubuszanina będzie Polonia Kępno, a początek tego spotkania odbędzie się o godz.16:00. Natomiast kolejny mecz ligowy w Trzciance odbędzie się 8 września. Na stadionie OSiR zmierzymy się z Krobianką Krobia. Początek tego spotkania o godz.16:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców Lubuszanina na oba mecze i do głośnego dopingu!

Kolejka 6 - 29 sierpnia

Centra Ostrów Wielkopolski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 5 września, 18:00
Tarnovia Tarnowo Podgórne 2-0 Polonia 1912 Leszno 29 sierpnia, 17:00
Obra Kościan 2-0 Krobianka Krobia 29 sierpnia, 18:00
Pogoń Nowe Skalmierzyce 1-1 Polonia Kępno 29 sierpnia, 16:00
Lubuszanin Trzcianka 5-2 Orkan Śmiłowo 29 sierpnia, 18:00
LKS Gołuchów 1-0 KS Opatówek 29 sierpnia, 17:00
Warta Międzychód 3-2 Kotwica Kórnik 29 sierpnia, 18:00
Victoria Września 3-0 Olimpia Koło 29 sierpnia, 17:00
Sokół Pniewy 3-1 Unia Swarzędz 29 sierpnia, 17:00