Lider pokazał moc

• autor: Admin, 2017-11-04 16:55

XV kolejka

Lubuszanin 1-4 Mieszko Gniezno (1-1)

26' P. Wicher - dla Lubuszanina

36' T. Bzdęga, 56' G. Goździk, 64' K. Wolkiewicz, 69' D. Pawlak - dla Mieszka

Sędziowie: Filip Bartoszewski, Michał Wieczorek, Sebastian Krzoska (Piła)

Wytypuj wyniki spotkań XV kolejki

Zarejestruj się i weź udział w naszej zabawie!

Dla najlepszego typera planujemy drobny upominek!

Wkrótce więcej zdjęć na facebooku oraz na stronie

Skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek, M. Hermanowicz, A. Śniegowski (70' W. Natkaniec), M. Kaczor - D. Zieliński, D. Ratajczak (73' M. Kosidło), K. Grygier, K. Feciuch, B. Nowak - P. Wicher (37' M. Wawszczak)

W sobotnim meczu Lubuszanina z liderem - Mieszkiem Gniezno, nie zabrakło emocji i walki. Lider jednak potwierdził swoją klasę i wywiózł trzy punkty. Lubuszanin przystępował do spotkania z liderem bez kapitana - Pawła Iwanickiego, który musiał pauzować za czwartą żółtą kartkę w sezonie.

Zdjęcie użytkownika lubuszanin.futbolowo.pl.

Początek meczu to głównie walka w środku boiska. W 3 minucie, w naszym polu karnym, brutalnie sfaulowany został Paweł Wicher, który tego dnia przejął rolę kapitana zespołu. W 26 minucie, ku uciesze dość licznie zgromadzonej trzcianeckiej publiczności, dośrodkowanie Wojciecha Szwedka przejął właśnie Paweł Wicher i uderzeniem z dystansu umieścił piłkę w siatce, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Niestety, jedenaście minut później, uraz nie pozwolił Pawłowi na kontynuowanie gry, a w jego miejsce pojawił się Michał Wawszczak. W 36 minucie goście przeprowadzili ładną akcję, po której Damiana Zamiara pokonał Tomasz Bzdęga. Przed przerwą, zagranie Daniela Ratajczaka na gola piętką z powietrza mógł zamienić Błażej Nowak, ale piłka została zablokowana w ostatniej chwili. Do przerwy wyrównana gra i remis 1-1.

Po zmianie stron, od początku zdecydowaną przewagę miał Mieszko, jednak to Lubuszanin powinien wyjść na ponowne prowadzenie. W 50 minucie groźnie uderzał Kacper Grygier, a po chwili Błażej Nowak uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła do Krystiana Feciucha, ten zagrał do Mateusza Kaczora, a nasz obrońca przestrzelił w dogodnej sytuacji. Dwie minuty później, goście objęli prowadzenie. Seria kiksów w obronie i ostatecznie wybita piłka spadła pod nogi Gracjana Goździka, a ten umieścił ją w siatce. Kolejne minuty to ataki przyjezdnych. W 63 minucie, Damian Zamiar bardzo dobrze spisał się przy stałym fragmencie gry, kiedy efektownie obronił strzał z rzutu wolnego. Minutę później gola na 3-1 zdobył Krzysztof Wolkiewicz, a wynik ustalił w 69 minucie Damian Pawlak. Lubuszanin jeszcze próbował atakować, ale nie udało się pokonać bramkarza Mieszka. Ostatecznie, lider pokonał nasz zespół 4-1. Było to piętnaste zwycięstwo Mieszka podczas rundy jesiennej, efektowny bilans.

Kolejny mecz, Lubuszanin rozegra także w Trzciance. W sobotę, 11 listopada, naszym przeciwnikiem będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne. Początek spotkania o godz.13:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców Lubuszanina!

Kolejka 15 - 4-5 listopada
Nielba Wągrowiec 1-1 GKS Dopiewo 4 listopada, 13:00
Sparta Oborniki 4-1 Tarnovia Tarnowo Podgórne 4 listopada, 14:00
Lubuszanin Trzcianka 1-4 Mieszko Gniezno 4 listopada, 14:00
Kotwica Kórnik 2-1 Pogoń Łobżenica 4 listopada, 12:00
Iskra Szydłowo 5-0 Orły Pniewy 4 listopada, 13:00
Unia Swarzędz 2-0 Huragan Pobiedziska 4 listopada, 13:00
Grom Plewiska 1-3 Warta Międzychód 4 listopada, 14:00