Druga wygrana z rzędu, Lubu lepszy od Orłów

• autor: Admin, 2017-10-21 17:50

XIII kolejka

Lubuszanin 2-0 Orły Pniewy (2-0)

6' D. Ratajczak, 26' P. Wicher

Sędziowie: Jakub Tyliński (Leszno), Krzysztof Parzy (Leszno), Krystian Chwaliszewski (Kociugi)

Wytypuj wyniki spotkań XIII kolejki

Zarejestruj się i weź udział w naszej zabawie!

Dla najlepszego typera planujemy drobny upominek!

Więcej zdjęć na facebooku -> kliknij

Skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek (58' W. Natkaniec), D. Zieliński, M. Hermanowicz, M. Kaczor - D. Ratajczak (64' M. Kosidło), K. Feciuch, P. Iwanicki, K. Grygier, B. Nowak - P. Wicher (68' K. Pawlicki)

Po golach wychowanków: Daniela Ratajczaka i Pawła Wichra, Lubuszanin wygrał swoje drugie spotkanie z rzędu. Tym razem, wyższość naszego zespołu musiał uznać beniaminek - Orły Pniewy.

Zdjęcie użytkownika lubuszanin.futbolowo.pl.

Mecz rozpoczął się od akcji gości, jednak w 4 minucie, w sytuacji sam na sam dobrze spisał się Damian Zamiar. Odpowiedź podopiecznych Jarosława Feciucha była błyskawiczna. W 6 minucie, dośrodkowanie Wojciecha Szwedka, na gola od poprzeczki zamienił Daniel Ratajczak. Minutę później mocne uderzenie z dystansu Błażeja Nowaka z trudem obronił bramkarz Orłów. W 13 minucie znów próbował aktywny Daniel Ratajczak, jednak jego uderzenie z dystansu nieznacznie minęło słupek. W 26 minucie Lubuszanin prowadził już 2-0. Piłkę w pole karne wrzucił Krystian Feciuch, a gola głową zdobył Paweł Wicher. Trzy minuty później, Błażej Nowak przechwycił piłkę i przebiegł z nią pół boiska, jednak ostatecznie dobrze interweniowała defensywa zespołu z Pniew. W 36 minucie, Paweł Iwanicki zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki, ale nie przekroczyła linii bramkowej. Dwie minuty później dobrą okazję miał Krystian Feciuch, ale jego uderzenie z ostrego kąta dobrze obronił bramkarz. W 41 minucie, Lubuszanin stworzył sobie jeszcze dwie okazje. Najpierw Paweł Iwanicki przedryblował kilku rywali w polu karnym, a jego uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili. Po kilku sekundach, po zagraniu z rzutu rożnego, kapitan Lubuszanina uderzył zza pola karnego i ponownie piłka została wybita na rzut rożny przez gości. Do przerwy zdecydowana przewaga Lubuszanina i prowadzenie 2-0.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - od ataku Orłów, po którym ponownie interweniował skutecznie Damian Zamiar. W 64 minucie uderzenie Pawła Iwanickiego z pola karnego nie znalazło drogi do bramki, a po chwili z dystansu próbował Kacper Grygier, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką. W 67 minucie przed znakomitą szansą stanął, wprowadzony chwilę wcześniej 42-letni Dmytro Koszakow, jednak na posterunku był Damian Zamiar. W odpowiedzi, Lubuszanin od 70 do 73 minuty stworzył sobie trzy dogodne okazje. Najpierw głową próbował Mateusz Kaczor, chwilę później Paweł Iwanicki, a następnie Marek Hermanowicz po zagraniu Kamila Pawlickiego, jednak za każdym razem czujny w bramce był Mateusz Brzytwa, popisując się efektownymi paradami. W 81 minucie pół boiska z piłką przebiegł Błażej Nowak, który zagrał do znajdującego się w klarownej pozycji Mateusza Kosidło, ale ten z kilku metrów nie trafił do siatki. Trzy minuty później, popularny "Kosa" zdecydował się na mocne uderzenie, które trafiło w słupek. W doliczonym czasie gry, Paweł Iwanicki uderzył głową, po dośrodkowaniu Krystiana Feciucha, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Swoją szansę miał także Wiesław Natkaniec, a na zakończenie spotkania, Kacper Grygier zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale ponownie piłka nie wpadła do siatki. Ostatecznie, Lubuszanin wygrał 2-0.

W trakcie meczu, po raz pierwszy zawisła nowa patriotyczna fana Trzcianki. Debiut nie byłby możliwy, gdyby nie osoby, które odpowiedziały na apel i przekazały środki na zakup flagi.

Kolejny mecz ligowy Lubuszanin rozegra w Łobżenicy w niedzielę 29 października. Mecz z Pogonią rozpocznie się o godz.14:00. Wszystkich kibiców naszego zespołu zapraszamy na to spotkanie już dziś!

Kolejka 13 - 21-22 października
Tarnovia Tarnowo Podgórne 4-1 GKS Dopiewo 21 października, 13:00
Nielba Wągrowiec 0-2 Mieszko Gniezno 21 października, 15:00
Sparta Oborniki 2-0 Pogoń Łobżenica 21 października, 14:30
Lubuszanin Trzcianka 2-0 Orły Pniewy 21 października, 15:00
Kotwica Kórnik 1-0 Huragan Pobiedziska 21 października, 15:00
Iskra Szydłowo 0-1 Warta Międzychód 21 października, 15:00
Unia Swarzędz 4-0 Wełna Skoki 21 października, 14:00