• autor: Admin, 2017-08-12 19:55

II kolejka

Lubuszanin 4-0 Nielba Wągrowiec (1-0)

P. Iwanicki 8', B. Nowak 53', 59', 64'

Sędziowie: Kacper Kendzia (Rawicz), Daniel Duda (Rawicz), Marcin Wlekliński (Pakosław)

Wytypuj wyniki spotkań II kolejki

Zarejestruj się i weź udział w naszej zabawie!

Dla najlepszego typera planujemy drobny upominek!

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Więcej zdjęć na facebooku -> kliknij tutaj

Skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek, D. Zieliński, M. Hermanowicz, M. Kaczor - Sz. Świderski (79' D. Ratajczak), P. Wicher, K. Feciuch, P. Iwanicki (73' K. Pawlicki), K. Grygier (85' M. Kosidło) - B. Nowak (69' M. Wawszczak)

Po bardzo dobrej grze, Lubuszanin Trzcianka pokonał wysoko na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec 4-0! Wynik otworzył Paweł Iwanicki, a następnie trzy gole dołożył Błażej Nowak!

Zdjęcie użytkownika lubuszanin.futbolowo.pl.

Po wpadce podczas pierwszej kolejki w Tarnowie Podgórnym, podopieczni Jarosława Feciucha chcieli udowodnić, że w piłkę grać potrafią. Nasi zawodnicy podeszli do spotkania z Nielbą Wągrowiec bardzo zmotywowani. Szybko przyniosło to oczekiwany efekt. W 2 minucie Nielba przeprowadziła kontrę, po której piłka minęła nieznacznie naszą bramkę. W 8 minucie, świetne zagranie Błażeja Nowaka do Pawła Iwanickiego zakończyło się ładnym golem z dystansu. Cztery minuty później uderzenie Kacpra Grygiera z dystansu zostało zastopowane, a dobitkę Mateusza Kaczora wybili obrońcy. Następnie kilka dobrych akcji przeprowadzili goście. W 21 minucie ruszyła kontra Nielby, a piłka dośrodkowana w pole karne przeszła wzdłuż naszej bramki, chwilę później kolejna kontra i Damian Zamiar obronił strzał Rafała Leśniewskiego. W 34 minucie w polu karnym znalazł się Rafał Leśniewski, ale nasza obrona odebrała mu piłkę, a kilka sekund później, widząc wysuniętego bramkarza z Wągrowca, Wojciech Szwedek uderzył z połowy boiska, jednak piłka ostatecznie nie znalazła drogi do bramki rywala. Swoją szansę miał także Paweł Wicher, jednak jego strzał bez problemów obronił bramkarz. W ostatniej akcji pierwszej połowy, Szymon Świderski znakomicie dograł piłkę do Błażeja Nowaka, a ten, znajdując się w polu karnym, uderzył minimalnie niecelnie. Do przerwy ciekawy, wyrównany pojedynek i prowadzenie Lubuszanina 1-0, po golu Pawła Iwanickiego.

Po zmianie stron przewaga Lubuszanina nie podlegała dyskusji. Szybko, bo w 53 minucie, Błażej Nowak podwyższył wynik spotkania, a w ciągu kolejnych jedenastu minut dołożył jeszcze dwa gole, kompletując hattricka. Nasz zespół prowadził 4-0, a z czasem w szeregach gości zaczęła panować coraz bardziej nerwowa atmosfera, czego efektem były faule i żółte kartki. W końcówce spotkania, Nielba miała dwie okazje do zdobycia gola, ale w pierwszej bardzo dobrze interweniował Damian Zamiar, w drugiej wolno zmierzającą piłkę w stronę bramki wybił Wojciech Szwedek. W 77 minucie Lubuszanin przeprowadził efektowną, szybką akcję, kiedy to piętką do Mateusza Kaczora zagrał Kacper Grygier, a nasz obrońca zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak niecelne. Ostatecznie Lubuszanin wygrał pewnie 4-0 i w pełni zrehabilitował się za porażkę w Tarnowie Podgórnym na inaugurację sezonu.

Kolejny mecz w Trzciance już w najbliższy wtorek o godz.17:00. Naszym przeciwnikiem będzie Sparta Oborniki. Zapraszamy wszystkich kibiców Lubuszanina już dzisiaj na to spotkanie!

Kolejka 2 - 12-13 sierpnia

GKS Dopiewo 0-4 Sparta Oborniki 12 sierpnia, 17:00
Lubuszanin Trzcianka 4-0 Nielba Wągrowiec 12 sierpnia, 17:00
Kotwica Kórnik - Tarnovia Tarnowo Podgórne 12 sierpnia, 16:00
w pierwotnym terminie (12 sierpnia, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Iskra Szydłowo 3-5 Mieszko Gniezno 12 sierpnia, 15:00
Grom Plewiska - Orły Pniewy 12 sierpnia, 16:00
GLKS Wysoka 0-0 Huragan Pobiedziska 12 sierpnia, 17:00