Deszczowe strzelanie Lubuszanina

• autor: Admin, 2017-07-25 20:30

Sparing - Trzcianka

Lubuszanin 12-1 Korona Stróżewo (6-0)

B. Nowak x2, zawodnik testowany 1 x2, M. Hermanowicz x2, K. Grygier x2, M. Wawszczak, K. Feciuch, M. Kosidło, zawodnik testowany 2

Zdjęcie użytkownika lubuszanin.futbolowo.pl.

W czwartek więcej zdjęć na stronie oraz na facebooku

Wyjściowy skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek, E. Krysztopowicz, D. Zieliński, W. Natkaniec - D. Ratajczak, P. Iwanicki, K. Feciuch, zawodnik testowany 1, B. Nowak - M. Wawszczak
Po przerwie zagrali: D. Jankowski, M. Łuczak, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, P. Wicher, M. Hermanowicz, M. Kosidło, K. Grygier

W deszczowej aurze przyszło grać Lubuszaninowi podczas swojego przedostatniego meczu kontrolnego przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018. Nasz zespół mierzył się na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance z trzecim zespołem pilskiej klasy okręgowej południowej - Koroną Stróżewo. Spotkanie od początku do końca było jednostronnym widowiskiem, a podopieczni Jarosława Feciucha wygrali gładko 12-1. Mimo deszczu, przebieg spotkania obserwowała spora grupa kibiców z Trzcianki oraz Stróżewa.

Strzelanie już w 9 minucie rozpoczął Błażej Nowak, który zdobył gola z rzutu wolnego. Dziesięć minut później, ten sam zawodnik pomknął z piłką, ogrywając rywali dograł do Michała Wawszczaka, a ten ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Kolejny gol to ładne zagranie Daniela Ratajczaka do zawodnika testowanego. W kolejnych dziesięciu minutach, piłka znajdowała drogę do bramki Korony jeszcze trzy razy. Najpierw Błażej Nowak wykorzystał dobrą akcję indywidualną Michała Wawszczaka, następnie Krystian Feciuch otrzymał świetne dośrodkowanie od Wojciecha Szwedka i zdobył gola próbując uderzać z przewrotki, a na zakończenie swojego drugiego gola zdobył zawodnik testowany, tym razem z dystansu. Do przerwy przewaga Lubuszanina i wynik 6-0 oraz jedna sytuacja gości, po której musiał interweniować Damian Zamiar.

Druga połowa rozpoczęła się od indywidaulnej akcji Mateusza Kosidło, który zdobył gola po ładnym uderzeniem z szesnastego metra. Chwilę później padła pierwsza bramka dla zespołu ze Stróżewa. Testowany obrońca interweniował pechowo na mokrej nawierzchni i skierował piłkę do własnej bramki. Odpowiedź podopiecznych Jarosława Feciucha była jednak natychmiastowa. Piłka dośrodkowana przez Kacpra Grygiera trafiła do Marka Hermanowicza, a ten umieścił ją w siatce, obok interweniującego bramkarza gości. Minutę później, Michał Wawszczak świetnym rajdem ograł ostoję defensywy Korony - Rafała Skibę, zagrał do Kacpra Grygiera, a ten zdobył bramkę z najbliższej odległości. Po kolejnych dziesięciu minutach, dośrodkowanie Michała Wawszczaka z rzutu rożnego na gola zamienił testowany obrońca, chwilę później, ponownie dośrodkowywał z rzutu rożnego Michał Wawszczak, a tym razem gola głową zdobył Marek Hermanowicz. Wynik ustalił Kacper Grygier, który otrzymał dokładne podanie od Michała Wawszczaka. Ostatecznie, w swoim czwartym sparingu, Lubuszanin wygrał z Koroną Stróżewo aż 12-1

Ostatni mecz, Lubuszanin rozegra w najbliższy piątek (28 lipca) o godz.17:00 w Trzciance. Naszym przeciwnikiem będzie Lech Poznań (CLJ).