Remis wywalczony w ostatniej minucie

• autor: Admin, 2017-04-15 17:00

XXI kolejka

GLKS Wysoka 1-1 Lubuszanin (0-0)

53' J. Wiśniewski - dla GLKS

93' D. Zieliński - dla Lubuszanina

Sędziowie: Dawid Kaniewski (Rogoźno), Krzysztof Olędrowicz (Rogoźno), Maciej Gorynia (Koziegłowy), Robert Szymkowiak (Murowana Goślina)

Zdjęcie użytkownika lubuszanin.futbolowo.pl.

Po zaciętym boju w derbach OZPN Piła, Lubuszanin zremisował w Wysokiej z miejscowym GLKS 1-1. Gola wyrównującego zdobył w doliczonym czasie gry Dawid Zieliński.

Mecz zapowiadał się na niezwykle zacięte widowisko. Gospodarze na własnym boisku są niezwykle groźni, ponadto, po wygranej z Nielbą Wągrowiec, podchodzili do konfrontacji z liderem niezwykle zmotywowani, z chęcią zgarnięcia pełnej puli. Padający deszcz nie zapowiadał ładnego i technicznego pojedynku, ale twardą walkę.

Już pierwszej minucie przed szansą stanął Jakub Budzyń, który po zagraniu Wiesława Natkańca, posłał piłkę z bliskiej odległości ponad bramką. W odpowiedzi, gospodarze minimalnie chybili strzałem głową, po rzucie wolnym. GLKS postawił na defensywę i grę z kontry, a podopieczni Jarosława Feciucha kreowali grę. Dobre okazje zmarnowali: w 11 minucie Daniel Ratajczak oraz w 15 Paweł Iwanicki. Lubuszanin posiadał przewagę w tym fragmencie spotkania. W 26 minucie ładna, dwójkowa akcja Daniela Ratajczaka z Pawłem Wichrem została zablokowana w ostatniej chwili w polu bramkowym. W 28 minucie, po uderzeniu z dystansu, Damian Zamiar sparował piłkę na poprzeczkę, a chwilę później popisał się świetną paradą, po kolejnym uderzeniu z dystansu. W 37 minucie, w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Paweł Wicher. Sędzia podyktował rzut karny, jednak uderzenie Pawła Iwanickiego trafiło w dolną część poprzeczki, a dobitka, która wpadła do siatki, była nieprzepisowa i gol nie został uznany. Tuż przed przerwą, swoją szansę miał jeszcze Paweł Wicher, jednak strzał w środek bramki nie sprawił problemów bramkarzowi GLKS. Do przerwy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron, w 47 minucie z rzutu wolnego bliski szczęścia był Błażej Nowak, który posłał mocne uderzenie na bramkę rywali. Chwilę później groźną akcję pod naszą bramką wyjaśnił wybiciem Krystian Feciuch. Nasz zespół starał się konstruować akcję, jednak mokre i grząskie boisko temu nie sprzyjało. Grający z kontry gospodarze wykorzystali w 52 minucie błąd i nieporozumienie w defensywie naszego zespołu i Jędrzej Wiśniewski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Drużyna z Wysokiej złapała wiatr w żagle i przeprowadzała kolejne kontry, jednak zdecydowanie brakowało skuteczności, lub dobrze interweniowali nasi obrońcy oraz Damian Zamiar. W 67 minucie, wprowadzony w drugiej połowie na plac gry, Mateusz Kosidło w ostatniej chwili zastopował wślizgiem akcję miejscowych, następnie bardzo dobrze spisał się Damian Zamiar w sytuacji sam na sam. W ostatnim kwadransie gry, nasz zespół grał już trójką obrońców, jednak to nie skutkowało zmianą rezultatu. W 68 minucie ładna akcja Mateusza Kosidło i jego zagranie do Michała Wawszczaka zakończyło się minimalnie niecelnym uderzeniem. Chwilę później swoich sił spróbował popularny "Kosa", jednak dobrze interweniował bramkarz rywali. W 80 minucie, po sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, piłka jednak nie wpadła do siatki. W 89 minucie, GLKS powinien postawić kropkę nad "i", jednak strzał jednego z zawodników z pięciu metrów był na tyle fatalny, że piłka o mało nie przeleciała nad piłkochwytem. Lubuszanin walczył do końca. W 93 minucie, nasz zespół przeprowadził składną akcję, którą na gola zamienił Dawid Zieliński. Dzięki temu trafieniu, nasz zespół zremisował 1-1.

Kolejny mecz ligowy, Lubuszanin rozegra w sobotę, 22 kwietnia, o godz.17:00 w Dopiewie. Będzie to kolejny trudny wyjazdowy pojedynek. Kibiców Lubuszanina zapraszamy już dzisiaj na to spotkanie!

Kolejka 21 - 15 kwietnia
GLKS Wysoka 1-1 Lubuszanin Trzcianka 15 kwietnia, 13:00
Warta Międzychód 5-1 1922 Lechia Kostrzyn 15 kwietnia, 17:00
Sparta Oborniki 0-1 Huragan Pobiedziska 15 kwietnia, 14:00
Unia Swarzędz 2-0 Grom Plewiska 15 kwietnia, 14:00
Nielba Wągrowiec 2-0 GKS Dopiewo 15 kwietnia, 15:00
Pogoń Łobżenica 0-0 Zieloni Lubosz 15 kwietnia, 15:00
Kotwica Kórnik 2-2 Iskra Szydłowo 15 kwietnia, 12:00