Kikut, Ślusarski i Zakrzewski? Za słabi dla Trzcianeczki!

• autor: Admin, 2016-10-15 17:00

XI kolejka

Lubuszanin 5-0 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2-0)

35', 64' P.Iwanicki, 37' M.Kosidło, 54' M.Wawszczak, 67' J.Budzyń

Sędziowie: Marcin Filip Nawrocki (Poznań) Łukasz Chumski (Kościan) Monika Chwalisz (Poznań - Jeżyce)

Wytypuj wyniki spotkań XI kolejki

Zarejestruj się i weź udział w naszej zabawie!

Skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek, Ł. Broda, A. Śniegowski, B. Nowak (77' W. Natkaniec) - P. Wicher (61' M. Kaczor), M. Kosidło, P. Iwanicki, J. Budzyń, D. Ratajczak (87' M. Michałek) - M. Wawszczak (74' D. Drzewiecki)

Po dwóch golach Pawła Iwanickiego, jednym Mateusza Kosidło, Jakuba Budzynia oraz Michała Wawszczaka, Lubuszanin zdeklasował Tarnovię Tarnowo Podgórne 5-0. W składzie naszego rywala znaleźli się byli gracze Lecha Poznań - Marcin Kikut, Bartosz Ślusarski oraz Zbigniew Zakrzewski.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, którzy już w 4 minucie stanęli przed szansą zdobycia bramki, jednak zawodnik Tarnovii nie trafił w piłkę będąc w polu karnym Lubuszanina. W odpowiedzi, Lubuszanin przeprowadził dwie akcje. Najpierw kilka sekund później, ładna indywidualna Michała Wawszczaka zakończyła się w polu karnym gości. W 13 minucie, po dośrodkowaniu ze skrzydła, piłka dotarła do ustawionego na linii pola karnego Wojciecha Szwedka, jednak uderzenie naszego zawodnika przeleciało wysoko nad bramką. W 24 minucie Tarnovia mogła objąć prowadzenie. Dośrodkowanie Bartosza Ślusarskiego trafiło na głowę jednego z zawodników, jednak piłka nie wpadła do siatki. W ciągu kolejnych dwóch minut, przyjezdni mieli jeszcze dwie świetne okazje do zdobycia bramki. Najpierw strzał Bartosza Ślusarskiego, po rajdzie, na rzut rożny sparował Błażej Nowak, a następnie, po strzale z pola karnego, świetną interwencją popisał się Damian Zamiar. W 32 minucie ponownie do głosu doszedł Lubuszanin. Po zamieszaniu w polu karnym zespołu z Tarnowa Podgórnego, po zagraniu Michała Wawszczaka, piłka trafiła na głowę Pawła Wichra, a jego uderzenie obronił bramkarz Tarnovii. Akcja ta dała sygnał naszemu zespołowi do ataku, a Tarnovia miała olbrzymie problemy z przedarciem się pod nasze pole karne. W 35 minucie, dośrodkowanie Jakuba Budzynia z rzutu wolnego, strzałem głową na bramkę zamienił Paweł Iwanicki, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Dwie minuty później, Paweł Iwanicki zagrał do Wojciecha Szwedka, ten zdecydował się na rajd i podanie w pole karne. Tam piłka trafiła pod nogi Mateusza Kosidło, a młody wychowanek naszego klubu umieścił piłkę w siatce, miedzy nogami bramkarza, z najbliższej odległości. Do przerwy prowadzenie Lubuszanina 2-0.

Po zmianie stron, na boisku istniał już tylko Lubuszanin. Tarnovia swój pierwszy celny strzał oddała dopiero w... 82 minucie gry. W 54 minucie, błąd obrońcy wykorzystał Michał Wawszczak, który przejął piłkę i popędził na bramkę rywali, umieszczając ją w siatce bez żadnego problemu. W 64 minucie, w polu karnym sfaulowany został świetnie spisujący się 16-letni Daniel Ratajczak, który z łatwością ogrywał bardziej doświadczonych rywali. Rzut karny na bramkę z łatwością zamienił kapitan zespołu - Paweł Iwanicki. W 67 minucie gry, został ustalony wynik spotkania. Sam na sam z wychodzącym z bramki bramkarzem, znalazł się Paweł Iwanicki, następnie piłka trafiła do Michała Wawszczaka, a potem do Jakuba Budzynia, który umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie naszego zespołu na 5-0. Goście nie potrafili przeprowadzić żadnej groźnej akcji. W doliczonym czasie gry swojego szczęścia szukał jeszcze Bartosz Ślusarski, ale jego uderzenie znacznie minęło światło bramki strzeżonej przez Damiana Zamiara.

Ostatecznie, po bardzo dobrym spotkaniu, podopieczni Jarosława Feciucha znokautowali Tarnovię Tarnowo Podgóne 5-0 i w dalszym ciągu znajdują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i są jedynym niepokonanym do tej pory zespołem w lidze.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w Kórniku, gdzie zmierzy się z zajmującą ósme miejsce w tabeli, miejscową Kotwicą. Początek meczu o godz,15:00. Zapraszamy wszystkich kibiców Lubuszanina na to spotkanie!

Kolejka 11 - 15-16 października
Pogoń Łobżenica 2-1 1922 Lechia Kostrzyn 15 października, 15:00
Nielba Wągrowiec 3-1 Kotwica Kórnik 15 października, 15:00
Lubuszanin Trzcianka 5-0 Tarnovia Tarnowo Podgórne 15 października, 15:00
Sparta Oborniki 1-0 Iskra Szydłowo 15 października, 15:00
Warta Międzychód 3-0 Zieloni Lubosz 15 października, 15:00
Huragan Pobiedziska 1-0 GKS Dopiewo 15 października, 15:00
Grom Plewiska 2-0 GLKS Wysoka 15 października, 15:00