Remis po emocjonującym meczu!

• autor: Admin, 2016-10-01 18:30

IX kolejka

Lubuszanin 2-2 Iskra Szydłowo (0-0)

69' P. Królak, 77' P. Iwanicki - dla Lubuszanina

48' Ł. Cyruk, 65' K. Kosiński - dla Iskry

Sędziowie: Robert Pawlicki (Poznań - Stare Miasto) Damian Jankowski (Poznań - Stare  Miasto) Jacek Kołodziej (Poznań)

Wytypuj wyniki spotkań IX kolejki

Zarejestruj się i weź udział w naszej zabawie!

Skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek, P. Królak, A. Śniegowski (66' P. Wicher), B. Nowak - J. Mleczak (77' B. Klinicki), D. Drzewiecki (79' W. Natkaniec), J. Budzyń, P. Iwanicki, M. Kosidło (62' D. Ratajczak) - M. Wawszczak

Mecz pomiędzy dwoma i jedynymi niepokonanymi do tej pory zespołami w naszej lidze, elektryzował już na długo przed pierwszym gwizdkiem. Kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania, znalezienie miejsca blisko trzcianeckiego stadionu było niemożliwe, a spotkanie przyciągnęło do naszego miasta kibiców z wielu pobliskich miejscowości. Pełne trybuny w Trzciance były świadkiem emocjonującego meczu. Po golach Przemysława Królaka i Pawła Iwanickiego, Lubuszanin zremisował z Iskrą Szydłowo 2-2, mimo, iż przegrywał dwoma golami.

Pierwsze minuty ewidentnie ukazywały zdenerwowanie w szeregach obu ekip, co skutkowało wieloma niecelnymi zagraniami. Od początku spotkania zaatakowali goście. W 5 minucie, wychodzącego z bramki Damiana Zamiara ominął Adrian Piotrowski, który zagrał w pole karne, piłka doszła do Kacpra Ciupy, jednak zawodnik przyjezdnych nie potrafił opanował piłki i nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi, w 10 minucie, po zagraniu głową Dominika Drzewieckiego, z dystansu uderzył Wojciech Szwedek, jednak niecelnie. W 13 minucie znowu było groźnie pod naszą bramką. Uderzenie z dystansu Kamila Kosińskiego świetnie obronił jednak Damian Zamiar. Cztery minuty później, Lubuszanin przeprowadził kapitalną akcję - Wojciech Szwedek podał do Pawła Iwanickiego, ten z dużą łatwością ograł kilku rywali, zagrał w pole karne do Michała Wawszczaka, a nasz napastnik uderzył w środek bramki, prosto w bramkarza, nie dając mu szans na popełnienie błędu. W 20 minucie uderzenie z dystansu Romana Michorka, po rykoszecie mogło zmylić naszego bramkarza, jednak Damian Zamiar wyciągnął się jak struna i zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W następnych minutach więcej okazji miał Lubuszanin. W 22, faulowany przed polem karnym był, wychodzący na czystą pozycję, Michał Wawszczak. Rzut wolny wykonał Błażej Nowak, jednak piłka minęła bramkę. W 24 minucie, popularny "Giggs" zagrał do, wbiegającego w pole karne, Dominika Drzewieckiego, a jego uderzenie z problemami wybronił bramkarz gości. Chwilę później, ponownie podawał Michał Wawszczak, tym razem głową do Jakuba Budzynia, ale nasz pomocnik nie trafił w piłkę na siódmym metrze. W 31 minucie ponownie groźnie było pod naszą bramką. Uderzenie z dystansu świetnie obronił Damian Zamiar. Dwie minuty później, kąśliwe uderzenie Mateusza Kosidło z dystansu, bez problemów wyłapał bramkarz zespołu z Szydłowa. Kolejne minuty były spokojniejsze, jeżeli chodzi o akcje. W 38 minucie groźnie wyglądający faul wyprostowaną nogą Łukasza Cyruka na wybijającym piłkę z własnej połowy Adamie Śniegowskim zakończył się żółtą kartką. W 44 minucie, po kontakcie z rywalem, w polu karnym upadł Paweł Iwanicki, jednak gwizdek sędziego milczał, a akcję zakończył uderzeniem z dystansu Jakub Mleczak, jednak goalkeeper przyjezdnych z trudem sparował piłkę wzdłuż linii końcowej. Do przerwy bezbramkowy remis.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście. W 48 minucie, dośrodkowanie z rzutu rożnego i dwa zagrania głową, zakończyły się objęciem prowadzenia przez graczy zespołu przyjezdnego. Strzelcem okazał się Łukasz Cyruk. Lubuszanin ruszył do odrabiania strat. W 54 minucie Dominik Drzewiecki nie doszedł do dośrodkowania, a chwilę później jego uderzenie szczęśliwie obronił bramkarz, a zmierzająca po linii bramkowej piłka została wybita przez obrońców. W 65 minucie, dośrodkowanie z połowy boiska i niezdecydowanie naszej defensywy, zakończyło się drugą bramką dla Iskry. Kamil Kosiński z najbliższej odległości umieścił piłkę obok, będącego bez szans, Damiana Zamiara. W tej sytuacji, trener Jarosław Feciuch zdecydował się na grę trójką obrońców, ściągając Adama Śniegowskiego, a wprowadzając na plac gry Pawła Wichra. Odważna decyzja zaprocentowała szybko. W 67 minucie, zagranie Jakuba Budzynia do Pawła Iwanickiego zakończyło się kapitalną interwencją Olafa Bruskiego. Dwie minuty później, piłka zagrywana przez Jakuba Budzynia z rzutu wolnego, trafiła na głowę Przemysława Królaka, a nasz środkowy obrońca, mocnym strzałem zdobył gola kontaktowego. Lubuszanin za wszelką cenę chciał doprowadzić co najmniej do wyrównania. W 77 minucie, rzut wolny dla naszego zespołu, dokładnie w tym samym miejscu. Piłkę ponownie w pole karne dośrodkował Jakub Budzyń, a kapitan naszego zespołu, Paweł Iwanicki doprowadził do wyrównania, czym potwierdził swoją dobrą formę i udowodnił, że rok po brutalnym faulu podczas meczu w Szydłowie, który spowodował blisko roczną kontuzję, nie ma już śladu! Była to odpowiedź najlepsza z możliwych! Od tego momentu, grający trójką obrońców, Lubuszanin posiadał zdecydowaną przewagę. W 80 minucie, podopieczni Jarosława Feciucha powinni objąć prowadzenie. Paweł Wicher zagrał do Michała Wawszczaka, a nasz napastnik uderzył obok słupka w znakomitej sytuacji. Minutę później, faul Łukasza Kłączyńskiego na Michale Wawszczaku, zakończył jego pobyt na boisku, gdyż w wyniku drugiej żółtej kartki musiał opuścić plac gry. Czerwona kartka jest tylko potwierdzeniem ostrą gry Iskry, momentami zbyt ostrej, co ukazują również liczne żółte kartki dla pozostałych zawodników. W tej sytuacji, do piłki podszedł Jakub Budzyń, a jego uderzenie dosłownie o minimetry minęło lewy słupek bramki. Po chwili, nasz pomocnik, uderzając lewą nogą, posłał piłkę minimalnie obok drugiego słupka. W 85 minucie, gracze przyjezdni mieli znakomitą okazję na ponowne objęcie prowadzenia. Jednak strzał Jana Turkowiaka z bliskiej odległości, fenomenalnie obronił Damian Zamiar! W doliczonym czasie gry, swoją okazje miał jeszcze, wprowadzony w drugiej połowie, Wiesław Natkaniec, jednak jego uderzenie zatrzepotało w bocznej siatce. Ostatecznie, mecz zakończył się remisem 2-2, a nasz zespół pokazał charakter, odwracając losy spotkania, mimo, iż niespełna pół godziny przed końcowym gwizdkiem, przegrywał 0-2!

Kolejne spotkanie, Lubuszanin rozegra w najbliższą środę (5 października) o godz.16:30 w Rosku. Będzie to mecz w ramach IV rundy Pucharu Polski OZPN Piła. Natomiast następne spotkanie ligowe, podopieczni Jarosława Feciucha rozegrają w najbliższą sobotę (8 sierpnia) w Luboniu. Początek tego meczu o godz.12:00. Zapraszamy wszystkich kibiców Lubuszanina do udziału w tych wyjazdowych pojedynkach.

Kolejka 9 - 1-2 października
Kotwica Kórnik 3-1 1922 Lechia Kostrzyn 1 października, 16:00
Pogoń Łobżenica 0-2 Tarnovia Tarnowo Podgórne 1 października, 15:00
Nielba Wągrowiec 3-0 Luboński KS 1 października, 15:00
Lubuszanin Trzcianka 2-2 Iskra Szydłowo 1 października, 16:00
Sparta Oborniki 3-0 GKS Dopiewo 1 października, 16:00
Warta Międzychód 3-2 GLKS Wysoka 1 października, 12:00
Huragan Pobiedziska 0-4 Grom Plewiska 1 października, 16:00