Co za mecz! Sześć goli, doping i Lubuszanin nokautuje!

• autor: Admin, 2016-09-09 19:10

VI kolejka

Lubuszanin 5-1 GLKS Wysoka (2-1)

9' P. Iwanicki, 23', 88' D. Drzewiecki, 69' P. Wicher, 89, J. Budzyń - dla Lubuszanina

16' P. Ginda-Kopeć - dla GLKS

Sędziowie: Łukasz Oleszkiewicz (Poznań - Stare  Miasto) Piotr Bacia (Poznań - Stare Miasto) Krzysztof Paluczek (Poznań)

Wytypuj wyniki spotkań VI kolejki

Zarejestruj się i weź udział w naszej zabawie!

Skład Lubuszanina:D. Zamiar - W. Szwedek, P. Królak, A. Śniegowski (86' Ł. Broda), B. Nowak - J. Mleczak (73' B. Klinicki), D. Ratajczak (59' M. Kosidło), J. Budzyń, P. Iwanicki, D. Drzewiecki - M. Wawszczak (55' P. Wicher)

Działo się na stadionie w Trzciance! Licznie zgromadzeniu kibice, doping i pięć bramek naszego zespołu! Lubuszanin wygrał w derbach OZPN z GLKS Wysoka 5-1!

Derby OZPN Piła rozpoczęły się od... próby wymuszenia rzutu karnego przez zawodnika gości, jednak sędzia pozostał niewzruszony. Od tego momentu na trybunach zagościł doping młodych kibiców Lubuszanina, którzy prowadzili go do końcowego gwizdka! Brawo! W 8 minucie bliski zdobycia bramki był Michał Wawszczak, ale skutecznie interweniował bramkarz z Wysokiej. Chwilę później było już 1-0 dla naszego zespołu. Podanie Jakuba Budzynia do Pawła Iwanickiego zakończyło się umieszczeniem piłki w siatce. W 11 minucie, Michał Wawszczak mógł podwyższyć prowadzenie naszego zespołu, jednak jego strzał ponownie wybronił bramkarz gości. W 16 minucie błąd Jakuba Budzynia wykorzystał Piotr Ginda-Kopeć, który będąc sam na sam z Damianem Zamiarem, doprowadził do wyrównania. GLKS chciał pójść za ciosem uderzeniem z dystansu w 19 minucie. Jednak to Lubuszanin wyszedł ponownie na prowadzenie. W 23 minucie, świetna akcja Pawła Iwanickiego i jeszcze lepsze podanie do Dominika Drzewieckiego zakończyło się golem na 2-1 naszego skrzydłowego. W 38 minucie, długie podanie Damiana Zamiara, przejął Dominik Drzewiecki, ale jego uderzenie wybronił Jakub Adamski. Chwilę później świetne podanie 16-letniego Daniela Ratajczaka do Michała Wawszczaka i ponownie skutecznie interweniował goalkeeper przyjezdnych. Do przerwy Lubuszanin prowadził 2-1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu z Wysokiej, jednak to Lubuszanin mógł zdobyć kolejną bramkę, po kontratakach. Najpierw w 48 minucie ładne zagranie Błażeja Nowaka do Jakuba Budzynia zakończyła się uderzeniem tego drugiego, a chwilę później Jakub Budzyń podawał do Dominika Drzewieckiego, który uderzył nieznacznie niecelnie. W 64 minucie mocny strzał Dominika Drzewieckiego z prawie połowy boiska, przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Minutę później, goście powinni doprowadzić do wyrównania. Sam na sam z Damianem Zamiarem znalazł się Piotr Ginda-Kopeć, jednak świetnie spisał się nasz bramkarz. Po rzucie rożnym znowu było bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką, ale zagrożenie zostało zażegnane. W 69 minucie, po świetnej akcji, Jakub Budzyń podał do wbiegającego w pole karne Pawła Wichra, a ten ofiarnym atakiem na piłkę, umieścił ją w siatce, podwyższając prowadzenie Lubuszanina na 3-1. Cztery minuty później, potężne uderzenie Dominika Drzewieckiego z rzutu wolnego skutecznie obronił bramkarz GLKS. Goście nie odpuszczali i dążyli do zmniejszenia strat. W 80 minucie, seria błędów w defensywie, zakończyła się uderzeniem w poprzeczkę zawodnika zespołu z Wysokiej, do piłki doszedł strzelec bramki - Piotr Ginda-Kopeć, ale jego uderzenie kapitalnie wybronił Damian Zamiar. Dośrodkowanie z rzutu rożnego znów stworzyło zagrożenie pod naszą bramką, jednak zawodnik gości nie trafił w futbolówkę znajdując się w polu bramkowym. Końcówka należała jednak do Lubuszanina. W 85 minucie, po kontrze wyprowadzonej przez Pawła Wichra, zagranie Dominika Drzewieckiego wzdłuż linii bramkowej, powinno zakończyć się bramką Błażeja Nowaka, jednak nasz obrońca przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 88 minucie Mateusz Kosidło zagrał do Pawła Iwanickiego, ten do Jakuba Budzynia, następnie piłka trafiła do Dominika Drzewieckiego, a ten nie dał szans bramkarzowi gości, podwyższając wynik na 4-1. Minutę później na 5-1 podwyższył Jakub Budzyń, po podaniu Mateusza Kosidło. W doliczonym czasie gry, Jakub Budzyń podał do Mateusza Kosidło, nasz młody zawodnik uderzył z dystansu, jednak bramkarz bardzo dobrze spisał się między słupkami. Dobitka naszego wychowanka również nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie Lubuszanin wygrał 5-1 i w dalszym ciągu jest liderem tabeli!

Kolejny mecz ligowy, Lubuszanin rozegra również w Trzciance w najbliższą sobotę, podejmując GKS Dopiewo, a w środę, podopieczni Jarosława Feciucha zmierzą się w Śmiłowie z miejscowym Orkanem w meczu Pucharu Polski.

Kolejka 6 - 10-11 września
1922 Lechia Kostrzyn 0-1 Warta Międzychód 10 września, 16:00
Huragan Pobiedziska 1-3 Sparta Oborniki 11 września, 15:00
Grom Plewiska 1-1 Unia Swarzędz 10 września, 11:00
GKS Dopiewo 1-3 Nielba Wągrowiec 11 września, 14:00
Zieloni Lubosz 1-1 Pogoń Łobżenica 11 września, 14:00
Iskra Szydłowo 2-1 Kotwica Kórnik 10 września, 12:00
Luboński KS 0-4 Tarnovia Tarnowo Podgórne 7 września, 17:00