Wygrana po ciężkim meczu

• autor: admin, 2016-05-03 18:00

XXV kolejka

Lubuszanin 2-1 Zjednoczeni Trzemeszno (2-0)

8' - W. Wypusz, 38' - W. Natkaniec - dla Lubuszanina

65' - K. Chojnacki - dla Zjednoczonych

Sędziowie: Marcin Filip Nawrocki (Poznań) Jacek Kołodziej (Poznań) Andrzej Pawlak (Września) Łukasz Chumski (Kościan)

Skład Lubuszanina: B. Gibasiewicz - R. Grzymski, Ł. Broda, R. Wącisz, A. Lebiotowski - M. Urbański (60' M. Zieliński), J. Budzyń, J. Mleczak (66' B. Klinicki), W. Natkaniec (73' P. Iwanicki), W. Wypusz (89' K. Kryg), M. Wawszczak

We wtorek, Lubuszanin podejmował na własnym stadionie Zjednoczonych Trzemeszno. Po ciekawym spotkaniu, lepsi okazali się podopieczni Jarosława Feciucha.

Początek meczu, to groźna okazja dla Zjednoczonych oraz odpowiedź Marcina Urbańskiego. W 8 minucie strzał Roberta Grzymskiego, z problemami, wybił przed siebie bramkarz gości, a Wojciech Wypusz umieścił piłkę w siatce, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. W 38 minucie, po zagraniu Jakuba Budzynia, gola na 2-0 zdobył Wiesław Natkaniec, który chwilę później znalazł się sam na sam z bramkarzem z Trzemeszna, jednak nie wykorzystał znakomitej okazji. Do przerwy pewne prowadzenie Lubuszanina 2-0.

Po zmianie stron inicjatywa należała do gości. Zaraz po wznowieniu gry, minimalnie obok słupka uderzyła Bartosz Żołądkiewicz, były zawodnik Lubuszanina. Dobrą okazję zmarnował również Krzysztof Chojnacki, który zrehabilitował się w 66 minucie, kiedy to kontra Zjednoczonych zakończyła się golem kontaktowym. Dla Lubuszanina najlepszą okazję miał Łukasz Broda, jednak jego uderzenie głową zostało wybite z linii bramkowej. Swoje okazje mieli również: Jakub Budzyń, Marcin Urbański i Wojciech Wypusz. Ostatecznie, Lubuszanin wygrał z zespołem z Trzemeszna 2-1.