• autor: Admin, 2016-04-02 21:00

XX kolejka

Warta Międzychód 1-0 Lubuszanin (1-0)

29' - G. Pińczuk

Sędziowie: Łukasz Oleszkiewicz (Poznań) Piotr Bacia (Poznań) Piotr Rychły (Poznań)

Skład Lubuszanina: B. Gibasiewicz - M. Kaczor, Ł. Broda (85' R. Grzymski), J. Feciuch, A. Lebiotkowski - M. Kosidło, W. Szwedek, J. Budzyń, J. Mleczak - M. Wawszczak, W Wypusz

Spotkanie Lubuszanina i Warty było bardzo emocjonującym widowiskiem i trzymało w napięciu i niepewności do samego końca.

W pierwszej połowie dwie bardzo dobre okazje zmarnował Lubuszanin, natomiast gospodarze objęli prowadzenie w 29 minucie, kiedy to Bartosza Gibasiewicza pokonał Gerard Pińczuk. Miejscowi jeszcze przed przerwą dwukrotnie zagrozili poważnie naszemu zespołowi. Najpierw groźny strzał wybronił bramkarz Lubuszanina, a następnie uderzenie odbiło się od zewnętrznej strony słupka. Do przerwy prowadzenie Warty 1-0.

Po zmianie stron, Lubuszanin ruszył do zmasowanych ataków i co chwilę gościł pod bramką miejscowych, oddając groźne, ale niestety niecelne uderzenia. Świetnie na prawym skrzydle radził sobie młody Mateusz Kosidło, który kilkakrotnie przedzierał się z dziecinną łatwością w pole karne. Świetne okazje mieli: Michał Wawszczak, Wojciech Wypusz, Jakub Mleczak, Jakub Budzyń, Mateusz Kosidło, Mateusz Kaczor i Adam Lebiotkowski bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki Warty, nawet przy uderzeniu głową zawodnika miejscowych w końcówce spotkania, które o mało nie zaskoczyła bramkarza. W 77 minucie Jakub Mleczak umieścił piłkę w siatce, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej - kontrowersyjna decyzja. Do końca spotkania, to Lubuszanin zdecydowanie przeważał i na równej, świetnie przygotowanej murawie pokazał, że technicznie jest znacznie lepszy od zespołu z Międzychodu. Warta w drugiej połowie dwukrotnie zagroziła naszej bramce, po kontratakach. Najpierw skuteczną interwencją popisał się Bartosz Gibasiewicz, a następnie piłkę z linii bramowej wybił Łukasz Broda. Ostatecznie Warcie udało się dociągnąć zwycięstwo do końca i zainkasować ważne trzy punkty, mając w tym momencie pięć punktów przewagi nad drugim Gromem Plewiska i dziewięć nad Lubuszaninem.

Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, niestety po raz kolejny szwankowała skuteczność. Kolejny mecz ligowy Lubuszanin rozegra w najbliższą sobotę (9 kwietnia), o godz.16:00 w Trzciance z GKS Dopiewo. Zapowiadają się kolejne duże emocje! Zapraszamy już dzisiaj!

Tabela ligowa po XXI kolejce:

Lp. Nazwa drużyny M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.

autor: ~LL 2016-04-02 14:47:56

avatar Nasza forma ostatnio była cienka i trzeba się ostro zebrac by liczyc na wywiezienie czegoś. Trzeba poradzić sobie z napastnikami Warty, być tam twardym i cholernie skutecznym. Kontre umiemy wyprowadzić i skończyć na to liczymy.

autor: ~Autor 2016-04-02 20:08:18

avatar Jaki wynik?

autor: ~kibic 2016-04-02 20:08:38

avatar do przerwy 1:0 w plecy

autor: ~kibic obserwator 2016-04-02 21:21:12

avatar Wybrałem się na dzisiejszy mecz i nie zawiodłem się. Emocje spore. Warta w drugiej połowie nie istniała kompletnie. Lubuszanin robił co chciał i tylko braku skuteczności gości, Warciarze mogą zawdzięczać, że nie dostali trzech, może czterech goli. Młode skrzydła Lubuszanina wchodziły jak w masło, kompromitując zawodników z Międzychodu. Warta wymęczyła tą wygraną i jest na bardzo dobrej drodze do awansu, jednak w dniu dzisiejszym, to Lubuszanin lepiej się zaprezentował, dużo lepiej. Pozdrawiam serdecznie.

autor: ~kopacz 2016-04-02 22:04:56

avatar wymeczyła czy nie wynik idzie w swiat

autor: ~RYSZARD 2016-04-02 22:48:44

avatar 2 połowa meczu owszem Lubu przeważał, ale zostali zaproszeni do takiej gry , taka była sytuacja od 29 minuty po golu. Byśmy nie zapomnieli, że Warta miała właśnie w 2 połowie dwie 100% okazje aby zakończyć mecz, nie mówiąc o okazjach w 1 połowie , gdzie mogło być 2-0 czy 3-0. Mecz na remis, nie wystarczyło być grożnym przez 30 min gry. Oba zespoły zagrały całkiem przyzwoity mecz, choć zawodnicy Warty po meczu mówili, że zagrali tak sobie i dopiero lepsze mecze przed nimi. Sędzia najsłabszy podczas meczu, męczył decyzjami oba zespoły t.j Grzymski uderza głową nad bramką, a sędzia daje rz.rożny Lubu. Ale Lubuszanin pokazał mimo porażki, że ma dobry zespół, a jeśli lider gra średnio i wygrywa, to co to będzie jak zacznie grać dobrze - pozdrawiam wszystkim kibiców kopanej

autor: ~LL 2016-04-03 01:29:17

avatar Piłka to prosty Sport Liczy się to co w scieci. Liczylismy na kontry i to było. Zawiodała skutecznośc i też dobry rywal którego trzeba docenic.

autor: ~anonim 2016-04-03 08:08:46

avatar Trzy punkty zostały w Międzychodzie a za wrażenia artystyczne dają punkty w jeździe figurowej. Liczy się to co w sieci.

autor: ~kibic obserwator 2016-04-03 08:59:32

avatar Wszystko się zgadza, wynik lepszy dla Warty, Lubuszanin został zaproszony do takiej gry, jaką grał w drugiej połowie, ale... nic nie tłumaczy tego, że Warty w drugiej połowie nie było kompletnie, ani w ataku, ani w pomocy, ani w obronie - jednym słowem - nigdzie. Zawodnicy Lubuszanina robili co chcieli, kiwali jak chcieli, podawali jak chcieli, tylko nie mieli skuteczności. "Zawodnicy Warty przyznali, że zagrali tak sobie", to dlatego, że Lubuszanin jest dobrym zespołem, co pokazał, bo z Pana wypowiedzi wynika, że Lubuszanin zagrał dobrze, bo Warta źle. Tak to nie wyglądało. Warta wygrała, ale nie było to przekonujące zwycięstwo. Pozdrawiam.

autor: ~LT 2016-04-03 09:21:03

avatar Powiem tak. Wielka szkoda straconych punktów, bo mogliśmy ten mecz spokojnie wygrać. Tyloma okazjami na zdobycie bramki, moglibyśmy obdarować kilka spotkań. Kto się spodziewał, że tak łatwo będziemy się przedzierać przez obronę Warty w drugiej połowie? Kosidło zagrał świetne spotkanie, 17-latek ogrywał zawodników Warty jak chciał, miał na nodze 200% okazję, świetnie zagrał też Mleczak, profesorskie zagrania za linię obrony do Wawszczaka. Atak WuWu - Giggs też bardzo dobry mecz. Środek pomocy Szwedek - Budzyń, bardzo ambitnie i z pomysłem na rozegranie. W obronie Kaczor solidnie, Lebiotkowski klasa sama w sobie - był z tyłu, był z przodu, o mały włos, a zdobyłby bramkę głową. Środek obrony z Fetą jest najlepszym rozwiązaniem na ten moment. Razem z Brodą grali świetnie. Gibasiewicz solidnie.

autor: ~LT 2016-04-03 09:27:37

avatar Tak grający Lubuszanin jak w drugiej połowie, chciałbym oglądać cały czas. Technicznie jesteśmy lepszym zespołem niż Warta i chyba najlepszym w lidze. Gdyby każdy zespół miał taką fenomenalną murawę jak w Międzychodzie... Mecze byłyby tak ciekawe jak ten wczorajszy, bo nie ma co ukrywać, że na wąskich, dziurawych i błotnistych płytach rządzi głównie przypadek, a nie umiejętności czysto piłkarskie. Warta wygrała i gratulacje. Jeżeli nie my, to trzymam kciuki za Wasz awans do III ligi, bo macie najlepsze do tego warunki na ten moment i w końcu macie szansę tego nie zmarnować. Podbudowany wczorajszą grą, pozytywnie patrzę w przyszłość i liczę, że dogonimy Wartę, a decydujące mecze o awans rozegrają się w ostatniej kolejce, tak jak było to przy naszym awansie do III ligi ostatnio.

autor: ~KIBIC WARTY 2016-04-03 09:51:31

avatar ZGADZAM SIE Z KAZDA OPINIA. KAZDY MA PRAWO ALE PANOWIE ZWROCIE UWAGE NA SEDZIOWANIE W TYM MECZU SZCZEGOLNIE W DRUGIEJ POLOWIE.

autor: ~LT 2016-04-03 09:59:18

avatar Były mecze lepiej sędziowane, ale i gorzej też. Przykładowo, mam wielkie wątpliwości czy Mleczak był na spalonym przy zdobytej bramce. Wg mnie nie. Inne decyzje też były trochę kontrowersyjne, zarówno w jedną, jak i drugą stronę.

autor: ~kibic PMI 2016-04-03 11:38:23

avatar Ze strony Warty "Po przerwie goście próbują doprowadzić do wyrównania ale umiejętna i skuteczna gra naszego bloku defensywnego nie dopuszcza do utraty bramki." Chyba ktoś przekolorował. Jaka skuteczna gra defensywy? Lubuszanin miał kilka setek, które przesłał obok bramki i raz z najbliższej odległości prosto w bramkarza. Tak jak było tu pisane Warciarzy nie było w drugiej połowie poza dwiema kontrami.

autor: ~trzcianecczanin 2016-04-03 11:43:40

avatar Ogólnie, jako kibic Lubuszanina chciałbym podziękować za merytoryczną dyskusję kibiców obu klubów, bez zbędnej spiny i emocji. Jednak widać, kto ma kibiców na poziomie, nie to co niektóre klubiki. Pozdrawiam serdecznie. P.S. Lubuszanin jeszcze nie odpuścił i będziemy Was gonić ;) P.S.2 - pierwszy raz byłem w Międzychodzie, bardzo ładne miasto.

autor: ~Kiero 2016-04-03 12:34:37

avatar Oficjalnie dwóch zawodników z Lubu odchodzi po sezonie do Międzychodu ;)

autor: ~kopacz 2016-04-03 21:42:32

avatar chciałbym jeszcze powiedziec ze zespoł lubuszanina nie ma pomysłu na warte miedzychod od 2 sezonow bo jak dobrze pamietam to chyba jeszcze nie wygrali z warta wiec warto usiasc i sie zastanowic nad sposobem gry lubuszanina bo narazie to laga do przodu i gonitwa
:p
pozdrawiam

autor: ~kibic 2016-04-03 21:48:42

avatar Wynik idzie w świat. No i co z tego? Wynik jednobramkowy. Do tego każdy kto śledzi IV Ligę wielkopolską - Północ, ten widzi, że w tym sezonie Warta gra najlepiej.