Rzuty karne rozstrzygnęły słabe widowisko

• autor: Admin, 2016-03-30 19:25

1/8 finału Pucharu Polski

Radwan Lubasz 2-2 Lubuszanin (1-1) k. 5-3

D. Jarosz, R. Kubiak (k) - dla Radwana

M. Urbański, M. Wawszczak - dla Lubuszanina

Skład Lubuszanina: J. Koźlarek - R. Grzymski, Ł. Broda (46' J. Budzyń), A Lebiotkowski, B. Klinicki (46' M. Kaczor) - M. Zieliński (46' W. Szwedek), R. Wącisz, D. Karpiński, W. Natkaniec - M. Urbański, W. Wypusz (46' M. Wawszczak)

Lubuszanin przegrał po rzutach karnych z Radwanem Lubasz, liderem pilskiej klasy okręgowej północnej, w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN i odpadł z dalszej rywalizacji. Spotkanie z trybun obserwował burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusz Teterus oraz wójt Lubasza Marcin Filoda.

Podopieczni Jarosława Feciucha przystąpili do rywalizacji w rezerwowym zestawieniu, z wieloma zmiennikami. Gra naszego zespołu nie wyglądała najlepiej i to gospodarze stwarzali sobie groźniejsze okazje do zdobycia bramki, jednak dobrze spisywał się w bramce 16-letni Jan Koźlarek oraz nasi obrońcy. Przeważający Radwan wyszedł na prowadzenie po ładnym uderzeniu Doriana Jarosza ze skrzydła. Chwilę później, po strzale Rafała Kubiaka, piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Łukasz Broda. Gra Lubuszanina ożywiła się po bramce Marcina Urbańskiego, który w zamieszaniu podbramkowym skierował ją piętą do siatki. Do przerwy remis 1-1.

W przerwie, trener Jarosław Feciuch przeprowadził cztery zmiany, a na placu gry pojawili się: Jakub Budzyń, Mateusz Kaczor, Wojciech Szwedek oraz Michał Wawszczak. Gra naszego zespołu ożywiła się i stworzyliśmy sobie kilka wyśmienitych okazji do objęcia prowadzenia: Wojciech Szwedek, Robert Grzymski, Jakub Budzyń oraz dwukrotnie Michał Wawszczak, jednak na posterunku był Tomasz Helak. Gdy wszystko wskazywało na to, że lada moment piłka zatrzepocze w siatce rywali. Gospodarze przeprowadzili kontrę, po której w polu karnym faulowany przez Radosława Wącisza był Rafał Kubiak. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym uderzeniem pokonał Jana Koźlarka, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Miejscowi w kolejnych minutach mieli kilka dobrych okazji na podwyższenie prowadzenia, ale albo brakowało skuteczności, albo piłka trafiała w ręce naszego bramkarza. W końcówce spotkania, po świetnym podaniu Jakuba Budzynia, sam na sam z bramkarzem Radwana znalazł się Michał Wawszczak, który nie dał mu najmniejszych szans i skierował piłkę do siatki. Chwilę później piłkę meczową miał Jakub Budzyń, jednak jego uderzenie głową było zbyt słabe żeby pokonać dobrze spisującego się Tomasza Helaka. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 2-2, więc kibice czekali na serię rzutów karnych.

Dobrze rozpoczęli gospodarze. W odpowiedzi, Michał Wawszczak trafił w słupek i po pierwszej kolejce, Radwan prowadził 1-0. W drugiej serii trafili miejscowi oraz Radosław Wącisz. Trzecia seria, to kolejny celny strzał zawodnika Radwana oraz trafienie Wojciecha Szwedka. Czwarta kolejka, to czwarty trafiony strzał gospodarzy oraz gol Jakuba Budzynia. W piątej kolejce do piłki podszedł grający trener Radwana - Wojciech Kałużyński, który pokonał Jana Koźlarka i ostatecznie gospodarze wygrali serię rzutów karnych 5-3, awansując do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski OZPN Piła. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych meczach!

1/8 finału - 30 marca
Bema Sport Skoki 2-0 Sokół Mieścisko 30 marca, 16:30
Unia Wapno 1-7 Wełna Skoki 30 marca, 16:30
Korona Stróżewo 0-6 Nielba Wągrowiec 30 marca, 16:30
Sparta Złotów 2-3 Iskra Szydłowo 30 marca, 16:30
Noteć Czarnków - Noteć Rosko 9 kwietnia, 15:00
Radwan Lubasz 2-2
k.5-3
Lubuszanin Trzcianka 30 marca, 16:30
Orkan Śmiłowo 3-2 GLKS Wysoka 30 marca, 16:30
Stella Białośliwie 4-2 Polonia Chodzież 30 marca, 16:30

autor: ~kibic 2016-03-30 19:48:51

avatar Fatalnie! A liczyłem na finał Pucharu na odnowionym stadionie w Pile! Szok!

autor: ~anonim 2016-03-30 20:51:53

avatar nasz sklad nawet jak nie gral podstawowy to byl na tyle wystarczajaco dobry ze spokojnie powinni sobie poradzic