• autor: Admin, 2015-11-14 15:10

XVI kolejka

Lubuszanin 2-0 Płomień Przyprostynia (0-0)

Ł. Broda 50', W. Wypusz 54'

Sędziowie: Wojciech Brenk (Gniezno) Marek Czajkowski (Poznań) Piotr Marczyk (Brzozogaj)

Skład Lubuszanina: P. Beser - R. Grzymski (46' K. Kryg), Ł. Broda, J. Feciuch, M. Kina - M. Kosidło (46' M. Urbański), P. Wicher (70' R. Wącisz), B. Klinicki, W. Szwedek - W. Wypusz (75' W. Natkaniec), M. Wawszczak

Lubuszanin wygrał na własnym stadionie 2-0 z Płomieniem Przyprostynia w swoim ostatnim meczu ligowym w tym roku. Gole dla naszego zespołu zdobyli: Łukasz Broda i Wojciech Wypusz.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Ku zaskoczeniu, to goście mieli większe posiadanie piłki i to oni jako pierwsi mogli objąć prowadzenie, ale po strzale z pola karnego kapitalnie interweniował Paweł Beser. Lubuszanin odpowiedział strzałem Wojciecha Wypusza z rzutu wolnego, a także próbami Michała Wawszczaka, Mariusza Kiny czy Wojciecha Szwedka, jednak między słupkami bramki gości świetnie interweniował bramkarz. Płomień miał również znakomitą okazję, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i mocnym uderzeniem głową przez Szymona Szulca. Do przerwy wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron gra Lubuszanina wyglądała zdecydowanie lepiej. Tuż po rozpoczęciu gry, w zamieszaniu pod bramką gości, obrońca Płomienia zagrał do bramkarza, który złapał piłkę. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni w okolicach piątego metra od bramki. Uderzenie Michała Wawszczaka trafiło jednak w bramkarza. Chwilę później dośrodkowanie Mariusza Kiny z rzutu rożnego trafiło do Wojciecha Szwedka, ten trafił w poprzeczkę, a piłkę do siatki głową skierował Łukasz Broda, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie w 50 minucie. Minutę później, świetne zagranie Wojciecha Wypusza do Michała Wawszczaka zakończyło się upadkiem popularnego "Giggsa" w polu karnym po starciu z zawodnikiem gości. W 54 minucie dośrodkowanie Michała Wawszczaka z rzutu rożnego, na gola zamienił Wojciech Wypusz, który umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości. Lubuszanin prowadził i nie zwalniał tempa przeprowadzając jeszcze kilka groźnych akcji, jednak kapitalnie w bramce spisywał się bramkarz zespołu z Przyprostyni. Z akcji przyjezdnych warto odnotować strzał przewrotką w wykonaniu Szymona Szulca, mocny strzał z ostrego kąta świetnie obroniony przez Paweła Besera oraz nieliczne i nieskuteczne kontrataki. Ostatecznie nasz zespół wygrał to spotkanie 2-0 i po meczach jesiennych zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do lidera z Międzychodu. Kolejne spotkania już w przyszłym roku.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony! Wkrótce podsumowania rundy jesiennej oraz ciekawostki.

Kolejka 16 - 14-15 listopada
1922 Lechia Kostrzyn 2-3 Zjednoczeni Trzemeszno 14 listopada, 13:00
Huragan Pobiedziska 1-0 Wełna Skoki 15 listopada, 13:00
Tarnovia Tarnowo Podgórne 0-2 Iskra Szydłowo 14 listopada, 12:00
Grom Plewiska 6-1 GLKS Wysoka 14 listopada, 13:00
GKS Dopiewo 3-0 Kotwica Kórnik 14 listopada, 13:00
Warta Międzychód 3-0 Mawit Lwówek 14 listopada, 13:00
Lubuszanin Trzcianka 2-0 Płomień Przyprostynia 14 listopada, 13:00