XV kolejka

Lubuszanin 6-1 Mawit Lwówek (4-1)

M. Wawszczak 26', 44' 89'(k), W. Wypusz 15', 34', 47' - dla Lubuszanina

K. Gracz 2' - dla Mawitu

Sędziowie: Krzysztof Banasiuk (Komorniki) Tomasz Tatarski (Poznań) Maciej Wosik (Luboń)

Skład Lubuszanina: P. Besser - R. Grzymski (D. Karpiński), Ł. Broda (J. Mleczak), J. Feciuch, M. Kina - M. Urbański (M. Zieliński), B. Klinicki, P. Wicher (R. Wącisz), W. Szwedek - W. Wypusz, M. Wawszczak

Lubuszanin pokonał wysoko na własnym stadionie Mawit Lwówek 6-1. Po trzy bramki dla naszego zespołu zdobyli: Michał Wawszczak oraz Wojciech Wypusz.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Mawitu. Dośrodkowanie z lewej strony przeszło przez całe pole karne i trafiło do Krystiana Gracza, a ten nie miał problemów z pokonaniem Pawła Besera. Lubuszanin od razu ruszył do odrabiania strat, jednak kilka razy dobrze interweniował bramkarz gości. W 14 minucie rzut wolny z około trzydziestu metrów, na bramkę świetnym strzałem zamienił Wojciech Wypusz. W 25 minucie długie wybicie piłki przez Pawła Besera trafiło do Wojciecha Wypusza, ten dośrodkował w pole karne, a tam kapitalnym uderzeniem z woleja gola zdobył Michał Wawszczak. Lubuszanin cały czas przeważał, czego efektem były kolejne trafienia. Najpierw 36 minucie świetne zagranie Wojciecha Szwedka trafiło do Wojciecha Wypusza, który wychodząc sam na sam z bramkarzem przyjezdnych, posłał piłkę do siatki. Natomiast tuż przed przerwą, po kombinacyjnej grze, piłka ostatecznie podana została przez popularnego "Wuwu" do Michała Wawszczaka, ten z dziecinną łatwością ograł czwórkę zawodników przeciwnej drużyny i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Zespół z Lwówka miał dogodną okazję na zdobycie bramki przy stanie 3-1, jednak świetną interwencją popisał się Paweł Beser. Do przerwy pewne i wysokie prowadzenie Lubuszanina 4-1.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Jarosława Feciucha. W 47 minucie, dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Mariusza Kiny, następnie do Wojciecha Wypusza, a nasz kapitan nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce z najbliższej odległości. Dalsze fragmenty meczu nie zachwycały, mimo przewagi naszego zespołu. Przed świetnymi okazjami stanęli: dwukrotnie Wojciech Wypusz, dwukrotnie Mateusz Zieliński, którego pierwsze ekwilibrystyczne uderzenie zaskoczyło obrońców i bramkarza, ale pechowo nie wpadło do bramki, drugie o minimetry minęło słupek. Swoje szanse mieli również Wojciech Szwedek, którego strzał przeleciał wzdłuż bramki i ocierając się o słupek, opuścił plac gry, a także Michał Wawszczak, który w końcówce próbował efektownego uderzenia przewrotką, jednak było ono niecelne. Zespół z Lwówka wyprowadził kilka kontr, jednak nic z nich nie wynikało, a Paweł Beser był w zasadzie bezrobotny. W doliczonym czasie gry, w polu karnym przewrócony został Wojciech Szwedek, arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Michał Wawszczak. Po tym trafieniu sędzia zakończył mecz. Lubuszanin wygrał 6-1, a Wojciech Wypusz i Michał Wawszczak wzbogacili swoje konta strzeleckie trzema trafieniami. Nasz zespół zajął ostatecznie trzecie miejsce na zakończenie rundy jesiennej, z taką samą ilością punktów co drugi Grom Plewiska i czterema punktami straty do lidera - Warty Międzychód.

Już w najbliższą sobotę kolejne spotkanie w Trzciance! Lubuszanin będzie podejmował Płomień Przyprostynię. Początek meczu o godz.13:00!

Kolejka 15 - 11 listopada
Sparta Oborniki 1-0 1922 Lechia Kostrzyn 11 listopada, 14:00
Mieszko Gniezno 3-1 Płomień Przyprostynia 11 listopada, 14:00
Lubuszanin Trzcianka 6-1 Mawit Lwówek 11 listopada, 13:00
Warta Międzychód 5-0 Kotwica Kórnik 11 listopada, 13:00
GKS Dopiewo 6-0 GLKS Wysoka 11 listopada, 14:00
Grom Plewiska 0-0 Iskra Szydłowo 11 listopada, 13:00
Tarnovia Tarnowo Podgórne 2-1 Wełna Skoki 11 listopada, 11:00