Hattrick Wypusza zatrzymał Huragan

• autor: Admin, 2015-10-03 17:20

IX kolejka

Lubuszanin 4-1 Huragan Pobiedziska (3-0)

4', 20', 41'(k) - W. Wypusz, 55' - P. Iwanicki

Sędziowie: Robert Pawlicki, Damian Jankowski, Maciej Bauer (Poznań - Nowe Miasto)

Skład Lubuszanina: P. Beser - R. Grzymski (46' M. Kina), Ł. Broda, J. Feciuch, K. Kryg (70' R. Wącisz) - M. Urbański (55' M. Zieliński), W. Szwedek, P. Iwanicki (60' P. Wicher), J. Mleczak - M. Wawszczak, W. Wypusz

Lubuszanin pokonał w Trzciance w meczu przyjaźni Huragan Pobiedziska 4-1. W pierwszej połowie klasycznym Hattrickiem popisał się Wojciech Wypusz, a czwartego gola dołożył po przerwie Paweł Iwanicki. Jedyna bramka dla Huraganu padła po katastrofalnym błędzie naszej defensywy.

Początek spotkania świetnie ułożył się dla naszego zespołu. W 3 minucie uderzenie Marcina Urbańskiego trafiło w poprzeczkę, a piłka następnie odbiła się od linii bramkowej i trafiła do stojącego na 20 metrze Wojciecha Wypusza. Kapitan Lubuszanina uderzył kapitalnie w samo okienko bramki gości, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. W dalszych minutach przewaga Lubuszanina nie podlegała dyskusji. Swoje okazje mieli: Paweł Iwanicki, Michał Wawszczak, Wojciech Wypusz oraz Jakub Mleczak, jednak świetnie w bramce Huraganu spisywał się Dariusz Nowak. Przyjezdni w pierwszej połowie mogli doprowadzić do wyrównania za sprawą... jednego z naszych zawodników, który główkując niemal zaskoczył Pawła Besera. Seria groźnych rzutów rożnych również nie przyniosła oczekiwanego efektu, a jej przerwanie w 20 minucie przyniosło gola numer dwa dla Lubuszanina. Seria dokładnych podań trafiła do Wojciecha Wypusza, a ten nie dał szans bramkarzowi gości strzałem z piętnastego metra. W 40 minucie, po akcji Pawła Iwanickiego, zawodnik zespołu z Pobiedzisk zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł kapitan Lubuszanina i pewnym uderzeniem zaliczył klasycznego hattricka. Do przerwy zdecydowana przewaga naszego zespołu i prowadzenie 3-0.

Po zmianie stron, Lubuszanin znów ruszył do ataku, czego efektem była bramka zdobyta głową w 55 minucie przez Pawła Iwanickiego, po dośrodkowaniu Michała Wawszczaka. Jednak po objęciu czterobramkowego prowadzenia, gra naszego zespołu zdecydowanie osłabła. W 70 minucie, seria bardzo prostych błędów i biernej postawy naszej defensywy, zakończyła się golem dla Huraganu do pustej bramki. Goście złapali wiatr w żagle i dążyli do kolejnych trafień, kilkukrotnie oddając celne strzały na naszą bramkę. Ostatecznie Lubuszanin wygrał 4-1 i potwierdził, że kryzys spotkań na własnym stadionie ma już za sobą.

Kolejne spotkanie ligowe rozegramy za tydzień w Trzemesznie. Początek meczu o godz.15:00.

Kolejka 9 - 3-4 października
Kotwica Kórnik 1-3 1922 Lechia Kostrzyn 3 października, 15:00
Mawit Lwówek 1-3 GLKS Wysoka 4 października, 15:00
Płomień Przyprostynia 1-3 Iskra Szydłowo 4 października, 16:00
Sparta Oborniki 0-0 Wełna Skoki 3 października, 16:00
Mieszko Gniezno 1-0 Zjednoczeni Trzemeszno 3 października, 15:00
Lubuszanin Trzcianka 4-1 Huragan Pobiedziska 3 października, 15:00
Warta Międzychód 2-1 Tarnovia Tarnowo Podgórne 3 października, 15:00