Pierwszy remis w tym sezonie

• autor: Admin, 2015-05-01 18:50

XXIII kolejka

Lubuszanin 1-1 Lechia Kostrzyn (0-0)

84'(k) - M. Wawszczak - dla Lubuszanina

50'(k) - P. Rydlewski - dla Lechii

Sędziowie: Michał Waskowski (Kałków) Damian Jankowski, Adam Szuda, Michał Nowak (Poznań)

W piątek 1 maja - Święto Pracy, Lubuszanin podejmował na własnym stadionie Lechię Kostrzyn.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dwóch stuprocentowych okazji dla Lubuszanina. Najpierw bliski pokonania bramkarza gości był Wojciech Wypusz a następnie strzał Krystiana Surmy z najbliższej odległości, świetnie wybronił goalkeeper przyjezdnych. Swoje szanse mieli również Wojciech Szwedek oraz Michał Wawszczak. W 28 minucie sędzia główny nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego dla naszego zespołu, kiedy to trzech obrońców Lechii powaliło na ziemię Wojciecha Wypusza. Zespół z Kostrzyna groźnie kontratakował. Najpierw w ostatniej chwili Jarosław Feciuch zastopował zawodnika gości a w kolejnej okazji, świetnie zachował się Robert Grzymski, który wślizgiem zapobiegł sytuacji sam na sam. Końcówka pierwszej odsłony spotkania należała jednak do gospodarzy, jednak nie udało się pokonać bardzo dobrze dysponowanego Dominika Sobela.Do przerwy wynik 0-0.

Druga połowa rozpoczęła się od niepotrzebnego faulu Pawła Wichra w polu karnym. Arbiter główny podyktował jedenastkę, która została zamieniona na bramkę przez Pawła Rydlewskiego. Lubuszanin za wszelką cenę chciał doprowadzić nie tylko do remisu, ale także do zwycięstwa, natomiast goście wyprowadzali bardzo groźne kontry. Po jednej z nich kapitalną interwencją popisał się Tomasz Morawski, który uchronił nasz zespół przed utratą drugiego gola. Podopieczni Jarosława Feciucha mocniej zaatakowali rywala w 70 minucie, kiedy to sygnał do ataku dało fantastyczne uderzenie Mariusza Kiny zza pola karnego. Potężny strzał z trudem na rzut rożny wybił bramkarz gości. Chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska przeszło obok słupka bramki Lechii. W 85 minucie wycięty w polu karnym został Wiesław Natkaniec a sędzia zdecydował się podyktować drugi rzut karny w meczu. Do piłki podszedł Michał Wawszczak, który pewnie umieścił piłkę w bramce. W samej końcówce świetne uderzenie głową w wykonaniu Marcina Urbańskiego w kapitalnym stylu wybronił Dominik Sobel i ostatecznie Lubuszanin zremisował pierwszy raz w sezonie.

Występują NIEZALEŻNE OD NAS problemy z dodawaniem oraz wyświetlaniem komentarzy. Dodawane wypowiedzi mogą wyświetlać się jako dodane, ale nieopublikowane.

Kolejka 23 - 1 maja
Huragan Pobiedziska 0-0 1920 Mosina 3 maja, 15:00
Iskra Szydłowo 1-0 Grom Plewiska 1 maja, 16:00
Leśnik Margonin 0-5 GKS Dopiewo 1 maja, 13:00
Lubuszanin Trzcianka 1-1 1922 Lechia Kostrzyn 1 maja, 16:00
Mieszko Gniezno 1-2 Zjednoczeni Trzemeszno 1 maja, 15:00
Pelikan Niechanowo 3-0 Wełna Skoki 1 maja, 17:00
Płomień Przyprostynia 4-0 Warta Międzychód 1 maja, 17:00