Kapitalna bramka w ostatniej minucie przesądziła o wygranej!

K. Barabasz 28'; R. Sołowiej 77', 79' - dla Sparty

Sędzia: Łukasz Słoma (Damasławek)

Oceń występ piłkarzy Lubuszanina w meczu ze Spartą!

Skład Lubuszanina: T. Morawski - R. Grzymski, J. Feciuch, A. Lebiotkowski, M. Kina - M. Urbański(W. Natkaniec 60'), K. Mrozek, D. Karpiński(R. Wącisz 46'), K. Surma - W. Wypusz, M. Wawszczak

Lubuszanin pokonał na własnym stadionie Spartę Oborniki 4-3. Spotkanie było bardzo emocjonujące a bramkę na wagę trzech punktów zdobył fenomenalnym strzałem w doliczonym czasie Michał Wawszczak!

Lubuszanin przystąpił do meczu ze Spartą osłabiony brakiem Wojciecha Szwedka, który pauzuje za czerwoną kartkę. Początek meczu był wyrównany, ale groźniejsze akcje stworzył nasz zespół. Dwukrotnie groźnie główkował Marcin Urbański, minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego oddał Adam Lebiotkowski oraz mocne uderzenie Michała Wawszczaka świetnie wybronił bramkarz przyjezdnych - Jacek Wosicki. Jednak to goście objęli prowadzenie. Zawodnicy Sparty wykorzystali serię błędów naszej obrony i Kamil Barabasz nie miał problemów z pokonaniem Tomasza Morawskiego. Od tego momentu lekka przewaga po stronie gości. Lubuszanin, mimo kilku prób, nie potrafił pokonać goalkeepera z Obornik. Do przerwy prowadzenie Sparty 1-0.

Początek drugiej połowy to dominacja Lubuszanina, który w szybkim tempie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw fantastyczną bramkę z dystansu zdobył 16-letni Krystian Surma, który mocnym uderzeniem przelobował bramkarza gości, umieszczając piłkę w okienku bramki. Po chwili podanie Wojciecha Wypusza trafiło do Michała Wawszczaka a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Lubuszanin dalej szedł za ciosem i parę chwil później, dośrodkowanie Wojciecha Wypusza, na swoje drugie trafienie, zamienił Krystian Surma. Nasz zespół miał jeszcze kilka znakomitych okazji, jednak świetnie między słupkami spisywał się Jacek Wosicki, ratując swój zespół dwukrotnie przed stratą gola. Po jednej z akcji, w polu karnym sfaulowany został Wiesław Natkaniec a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Wojciech Wypusz, jednak nie udało mu się zdobyć dwudziestego gola w tym sezonie, gdyż na posterunku był ponownie Wosicki. Jak to w piłce nożnej bywa, niewykorzystane okazje się mszczą. Tak było i tym razem. Najpierw dwukrotnie poważne ostrzeżenie w naszą stronę wysłał Robert Sołowiej, jednak dwukrotnie dobrze spisał się Tomasz Morawski. Kilka minut później akcja Sparty prawym skrzydłem zakończyła się zdobyciem gola kontaktowego. Goście poszli za ciosem i chwilę później Robert Sołowiej wyrównał stan meczu na 3-3, ku uciesze kibiców z Obornik. Po zdobyciu wyrównującej bramki, goście przeważali. Jednak sygnał do ataku po stronie Lubuszanina dał Wiesław Natkaniec, który po składnej akcji, trafił w słupek. Kiedy już wszyscy oczekiwali na końcowy gwizdek, jedna z ostatnich akcji meczu zakończyła się decydującym trafieniem dla Lubuszanina. Michał Wawszczak otrzymał piłkę w środku pola, przebiegł parę metrów i z ponad dwudziestu uderzył mocno i precyzyjnie umieszczając piłkę w samym okienku bramki Sparty! Fenomenalne uderzenie dało naszemu zespołowi zwycięstwo i ponowne przodownictwo w tabeli IV ligi wielkopolskiej północnej!

Kolejka 13 - 2 listopada
Pelikan Niechanowo 5-1 1920 Mosina 2 listopada, 14:00
Mieszko Gniezno 0-2 Płomień Przyprostynia 2 listopada, 14:00
Lubuszanin Trzcianka 4-3 Sparta Oborniki 2 listopada, 14:00
Leśnik Margonin 3-1 Sparta Szamotuły 2 listopada, 14:00
Iskra Szydłowo 0-2 Warta Międzychód 2 listopada, 14:00
Huragan Pobiedziska 2-2 Wełna Skoki 2 listopada, 14:00
Grom Plewiska 2-2 Zjednoczeni Trzemeszno 2 listopada, 14:00